İSTANBUL PSİKOTERAPİ MERKEZİ


İstanbul Psikoterapi Merkezi paylaşmayı, üretmeyi, birlikte çoğalmayı yaşam tarzı haline getirmiş, enerjisini de işine olan aşkından alan iki psikoterapistin bir araya gelmesiyle kurulmuştur.

Her insanın biricik ve özel olduğu anlayışıyla yola çıkan, bunun için herkese farklı danışmanlık ve psikoterapi programı uygulayan, size özel çözümü hazırlayan bir çalışma anlayışı benimsedik. Biz bir psikoterapiste gitsek nasıl karşılanmak, nasıl bir çözüm isterdik üzerine kafa yorduk ve sizlere böyle bir çözüm planı oluşturmaya karar verdik.

Danışanlarımıza kendi gemilerinin kaptanı olmak, kendi hayatlarının kontrollerini elinde tutmak, kendi iç huzurlarını sağlamak adına yaptıkları içsel yolculukta kılavuzluk görevi üstlendik. Bunu yaparken de hem sezgilerimizden, hem de yıllardır biriktirdiğimiz tecrübe, eğitim, akademik yaşam birikimlerimizden faydalandık.

Mesleki çalışmalarımızda danışanların hak ve sınırlarına saygı göstermekte, çalışmalarımızda bilimsel çizgiden ve etik sınırlarımızdan ödün vermemekteyiz. Yıllardır biriktirdiğimiz psikoterapi tecrübemizle danışanlarımıza daha kaliteli bir yaşama olan yolculuklarında eşlik etmekte ve bundan memnuniyet duymaktayız.

Kendi hayatını yönetmek, çıkmazda olduğu psikolojik problemlerinden kurtulmak, hayat kalitesini azaltan sorunlara dur demek isteyen herkesle yolumuzun bir gün kesişmesi dileği ve sevgi ile….

BİZ


Berna Görgülü Çelik

Berna Görgülü Çelik

Uzman Klinik Psikolog Berna Görgülü Çelik
Uzman Klinik Psikolog Berna Görgülü Çelik mesleki olarak birçok eğitime katılmıştır. Bir kişinin psikolog olmadan danışan koltuğuna oturmasının gerekli olduğunu düşünen Çelik, psikoterapistliğe başlamadan kendi bireysel psikoterapisini tamamlamıştır. Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir Özakkaş’tan toplam 3 yıl ve 1080 saat süren adeta ikinci bir üniversite eğitimi diyeceğimiz bütüncül psikoterapisi eğitimi almıştır. Aynı zamanda hipnoz eğitimi de mevcuttur. Travma tedavilerinde etkili olması adına EMDR eğitimini almış ve gerek gördükçe seanslarında kullanmaktadır.

 

Özgeçmiş

Esra Bayraktar Süngü

Esra Bayraktar Süngü

Uzman Klinik Psikolog Esra Bayraktar Süngü
Uzman Klinik Psikolog Esra Bayraktar Süngü bütüncül psikoterapi danışana göre farklı teknik ve yöntemlerin kullanılabildiği sorunu çözmeye yönelik bir psikolojik destek sürecidir. Uzmanlık alanında uzman kişilerin gerçekleştirdiğini bir çok farklı eğitim ve sertifika programına katılmış ve katılmaya devam ederek bilgilerini güncel tutmaya önem vermektedir. Çünkü insanla çalışılan her alan gibi psikolojik destek sağlayan bir uzmanında da öğrenmesinin sonu olmadığına inanmaktadır.

 

Özgeçmiş