BİREYSEL DANIŞMANLIK


İstanbul Psikoterapi Merkezimiz’de uzman psikolog kadrosu ile bireye özgü psikolojik danışmanlık hizmeti  sağlanmaktadır. Bireysel destek hizmetleri kişinin yaşadığı psikolojik sıkıntıları giderme amaçlı olabildiği gibi kendisini ya da ilişkisini geliştirme ve değiştirme hedefli de olabilir. Hayatının sorumluluğunu alabilen gerekli yerlerde alternatif stratejiler yaratabilen huzurlu ve mutlu bir kişi için psikolojik danışmanlık merkezimizde danışana özel terapi stratejileri belirlenir. Çünkü her insan kendine özgü ve biriciktir. Bu ışık doğrultusunda kendi gelişimine önem veren, hayatına anlam katabildiği gibi etrafındaki insanların da hayatlarını zenginleştirebilen bir birey olabilmek için destek süreci planlanır. Kişinin içinde bu potansiyeller vardır. Ancak çevresel-genetik etmenler, yaşanan duygusal zorluklar, kişilik yapılandırmaları gibi nedenlerden dolayı kişi sorunlarla baş edebilme gibi kapasitelerini tam kullanamayabilir. Bireysel danışmanlık ile bu potansiyellerin ortaya çıkması ve hayata taşınabilmesi hedeflenir.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

ÇOCUK & ERGEN DANIŞMANLIĞI


Çocuklar, büyüklerden farklı olarak bir sıkıntıları olduğunda bunu direkt yollarla söylemek yerine dolaylı yöntemlerle ifade ederler. Örneğin davranış problemleri, inatçılık, içe kapanma, kıskançlık yahut hırsızlık davranışı gibi yöntemleri tercih edebilirler. Çocukla çalışırken yüzeyde görünen davranış problemi ya da sorun aslında neyi işaret ediyor bunu çok iyi analiz etmek gerekir. Bunun için de çeşitli test, ölçüm gibi teknikler kullanılır. Çocuk terapisi özel bir uzmanlık gerektirmektedir, İstanbul psikoterapi merkezimizde çocuklarla çalışmak için gerekli yeterlilik ve uzmanlığını almış terapistler mevcuttur.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

ÇİFT VE AİLE DANIŞMANLIĞI


Çift ve aile terapisi, çiftlerin uzman terapist ile birlikte ilişkilerinin güçlü ve zayıf yanlarının değerlendirilebildiği  bir süreçtir. Çift ya da aile yaşadıkları sorunları keşfettikçe ilişkinin daha iyi gidebilmesi için gerekli olan rolleri, iletişim şekillerini, öğrenmeyi ve uygulamayı hedefler. İstanbul Psikoterapi Merkezi’nde uzman çift ve aile terapistleri aileye ya da çift sorunlara yaklaşımlarında yeni bir zihinsel ve duygusal öğrenmenin olduğu bir terapi şekli uygulamaktadır. Çünkü iyi bir ilişki demek sorun yaşamayan değil sorunları doğru yönetebilendir. Çift ve aile terapisinde aile bireylerinden çok aralarında ki ilişki ve iletişime odaklanılır ve ilişki iyileştirme hedeflenir.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

CİNSEL DANIŞMANLIK


Cinsel terapi, bireyin bedensel ve psikolojik mutluluğunun tamamlanabilmesi için şart olan cinsel hayatında ki sorunların ele alındığı bir psikoterapi sürecidir. Cinsel terapi ve danışmanlık süreçlerinde amaç kişinin ve çiftin tatmin edici bir cinsel hayat oluşumuna destek olmaktır. İstanbul Psikoterapi Merkezi’nde cinsel terapi alanında gerekli eğitim ve süpervizyonları tamamlamış deneyimli psikolog veya psikoterapistler tarafından verilmektedir.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

EMDR


EMDR, ‘’Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme’’ şeklinde Türkçe açılıma sahip  bir psikoterapi yöntemidir.1987 yılında Amerikalı bir psikolog Francine Shapiro tarafından keşfedilmiştir. Kişinin yaşadığı olumsuz anıların ve kişide yarattığı olumsuz düşüncelerin rahatsızlık şiddetinin göz hareketleri yardımı ile düşürüldüğü bir tekniktir.  Yapılan araştırmalar EMDR tekniğinin travmatik anıların etkilerinin anlamlı bir  şekilde azalttığını göstermektedir. Bu sebeple dünyada bir çok psikolog tarafından sıklıkla kullanılan kısa sürede kişide etkili değişimler yaratan psikoterapide destekleyici bir yöntemdir.

Hizmetimiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.